top of page

O KAPELE

Plamen_levy.gif
Plamen_pravy.gif

Pražské rockabilly trio bylo založené v roce 2005. Současnou sestavu tvoří:

Petr Židlický – kytara, hlavní zpěv

Jiří Hamouz – kontrabas, zpěv

Michal Mareš – bicí

 

Začátek můžeme hledat už v 90. Letech, kdy se Petr Židlický a Jan Štědronský setkali v jedné z mála tehdejších českých kapel hrajících rockabilly – Crazy Wheels. Po několika úspěšných letech hraní se jejich cesty rozdělily, Ferenc si „odskočil“ do punkbilly formace The Gangnails, ve které působil až do roku 2007, kdy kapelu opustil a začal se naplno věnovat již jen nově vzniklým Slapdash Rockabilly. Petr zůstal věrný rockabilly a s bývalým zpěvákem Crazy Wheels založili novou formaci Go! Daddy O´, kterou na kontrabas doplnil Petrův kamarád z mládí Pavel Růžička.

 

Po letech se jejich cesty zase spojily a v roce 2005 se sešli na jednom podiu již všichni tři zakládající členové Slapdash Rockabilly (Petr, Ferenc a Pavel). Po 14ti letech (na začátku roku 2020) nahradil Pavla nový basista - Jirka Hamouz, který současně působí ve své swingové formaci Marty's Henpecked Club. Na konci roku 2022 se rozhodl kapelu opustit Jan Štědronský (Ferenc) a místo něj se za bicí posadil Michal Mareš, který už dřívě působil v kapelách Carlos & His Coyotes, The Train Robbers, nebo Mordors Gang.

 

Za dobu své působnosti odehráli stovky koncertů. Pravidelně vyrážejí koncertovat i do zahraničí, zejména do Německa, Maďarska, Švýcarska, Polska, Rakouska, na Slovensko, ale také do Holandska či Belgie.

 

Na kontě mají čtyři CD, pár videoklipů a několik účastí na kompilacích a rockabilly výběrech, vydaných v Čechách i v zahraničí. Hudba Slapdash Rockabilly byla také použita v několika filmových snímcích a je často využívána do propagačních materiálů sportovních či kulturních akcí.

Postupným vývojem přešla hudba od „klasického“ k současnému rockabilly s vlivy swingu a country, ale je ovlivněna i dalšími hudebními směry, jako je ska nebo punk. Rock’n’rollové prvky však nevymizely a styl kapely je stále možné považovat za rockabilly. Kapely hraje převážně vlastní tvorbu, doplněnou o převzaté hity rock’n‘rollových hvězd 50. let až po současnost. Posluchač může v jejich hudbě na jedné straně poznat vlivy např. Elvise Presleyho, Johnnyho Cashe nebo Carla Perkinse, na straně druhé ale např. také Stray Cats, či současných australských punkových The Living End.

 

Fanoušci oceňují především jejich živá vystoupení plná energie a pozitivního náboje a tak se každý koncert Slapdash Rockabilly stává především velkým mejdanem.

 

Kapela úzce spolupracuje se sdružením Rockabilly CZ, které si vzalo za cíl propagovat tento hudební styl a pomocí www.rockabilly.cz informuje veřejnost o pořádaných koncertech. Hlavním projektem je letní open air festival Rockabilly CZ Rumble, který publiku již 15 let představuje začínající i "ostřílené" kapely tohoto žánru z Čach i ze zahraničí.

 

 

 

 

 

 

Slapdash rockabilly is a Prague rockabilly trio, formed in 2005 as a now and then band, but because it gained its large audience very soon, they begun to play regularly and became a real band. All members have rich music history (Crazy Wheels, Gang Nails, Go!DaddyO´).

 

They are playing not only in the Czech Republic but also in other European countries (Germany, Nederland, Swiss or Poland).

 

They released an author CD titled Slapdash – neorockabilly and also participated at several compilation volumes. Their specific sound is enriched with the variety music elements such as punk and country, but also ska or swing.

 

The Slapdash rockabilly performance is full of energy so you can´t sit still and must join and enjoy the party.

 

The band closely collaborates with Rockabilly CZ organisation providing the portal www.rockabilly.cz to support the scene in the Czech Republic and organising the biggest rockabilly summer music festival Rockabilly CZ Rumble, which brings to people not only czech starting and famous bands, but also foreing stars.

Anchor 1
_DSC7241.jpg
Slapdash_2023_O_kapele_02.jpg
Slapdash_2023_O_kapele_03.jpg
Flag_Britain_RGB.jpg
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
bottom of page